Михайло Васильович Остроградський посідає в історії математики одне з найпочесніших місць. Результати багатьох його наукових досліджень увійшли в підручники. Попри те, що лише невелика частина досліджень стала надбанням сучасної европейської науки, його ім’я набуло широкого визнання далеко за межами Батьківщини. Михайло Остроградський був академіком Туринської, Римської, Американської академій і членом-кореспондентом Паризької академії наук. Також почесний доктор Київського та почесний член Харківського університетів.
Світ знає його дослідження з теорії чисел, алгебри, теорії імовірностей та варіаційного числення. Відомий популяризатор наукових знань. Власним коштом видав твори Л. Ейлера, К. Гаусса та ін. Автор низки науково-популярних статей, підручників та навчально-методичних видань. Приятелював з Тарасом Шевченком. У 2001 році ЮНЕСКО внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.
Михайло народився 24 вересня 1801 року в селі Пашенівка (нині Козельщинський район Полтавської області). Рід Остроградських походить від козацьких старшин. Окрім Михася в родині було ще два хлопчики (Осип й Архип) і дві дівчинки (Олена та Марія). Майбутній вчений змалечку вирізнявся з-поміж інших дітей, постійно ходив і вимірював різні предмети, намагався дізнатися глибину криниці. У нього завжди в кишені була мотузка з прив’язаним камінцем – це і була його лінійка.
22 вересня на засіданні математичного гуртка керівник Н. Хропост розповіла учням про життєвий і науковий шлях видатного математика М.В.Остроградського. Члени гуртка Анастасія Лисенко, Іван Іпатов, Владислав Коноваленко під час засідання створили «Дуб Остроградського».