Права та обов’язки учня

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті ліцею.

1.1. Здобувач освіти приходить до навчального закладу за 15 хвилин до початку занять –  о 8 годині 15 хвилин.

1.2. Приходити до ліцею необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3 Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з ліцею та його території в урочний час.

1.6. У разі пропуску занять до 3-х днів здобувач освіти зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

1.7. У разі пропуску занять більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

1.8. Учень ліцею повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти  та за його межами. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач освіти не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.

1.10. Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.

1.11. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені  програмою.

1.12.Здобувач освіти повинен щодня вести записи домашніх завдань у предметних зошитах.

1.13. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

1.14. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти  майно та оснащення навчальних кабінетів та місць загального користування, зелені насадження на території ліцею, дбайливо  поводитися зі своїми речами та речами інших, берегти вазони на підвіконнях, не сідати на них і не ставити свої речі.

1.15. Суворо забороняється тютюнопаління в ліцеї та на прилеглій до нього території.

1.16. Здобувачі освіти навчального закладу зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу ліцею, зберігати чистоту й порядок у коридорах, навчальних кабінетах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.17. У разі навмисного пошкодження ліцейного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.18. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні навчального закладу  без нагляду педагогічних працівників.

ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ

2.1. Після першого (8.30) дзвінка учень займає своє місце в навчальному кабінеті, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі.

2.2. Здобувачі освіти входять до кабінету за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.3. Коли викладач, майстер в/н  входить до навчального кабінету, здобувачі освіти встають, вітаючись. Так само  вітають будь-якого дорослого, який увійшов до кабінету під час занять, окрім уроків інформатики, коли здобувачі освіти працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли  працюють з інструментами та обладнанням.

2.4. Відсутніх учнів староста  або відповідальна особа  позначає в рапортичці, яку подає викладачу на початку уроку.

2.5. Під час уроку не можна ходити по навчальному кабінету чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу викладача, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.6. На уроки фізичної здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивний зал здобувачам освіти  входити забороняється. Звільнені від занять фізкультурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивній залі.

2.7. Дзвінок про закінчення уроку дається для викладача. Тільки коли викладач оголосить про закінчення занять, здобувачі освіти мають право покинути навчальний кабінет. При виході викладача або іншого дорослого з навчального кабінету здобувачі освіти встають.

2.8. За кожним здобувачем освіти групи в навчальному кабінеті закріплюється постійне робоче місце. Здобувач освіти  має право пересідати на інше тільки з дозволу викладача.

2.9. Під час уроку здобувачу освіти необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. Забороняється без дозволу педагога ходити по кабінету чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі.

2.10. При користуванні на уроці підручниками здобувачі освіти мають бути акуратними. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника взятого з бібліотеки відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.11. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. На партах під час уроку тримати їх забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається керівництву групи або батькам учня у той же день.

2.12. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з кабінету, то він повинен запитати дозволу викладача.

2.13.Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача.

2.14. Під час відповіді на запитання викладача здобувач освіти повинен відповідати чітко, виразно, зрозуміло.

2.15. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання викладачу або відповісти на питання викладача, він підіймає руку.

2.16. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

2.17. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил  безпеки життєдіяльності, як під час уроків, так і після їх закінчення, правил поведінки в навчальних кабінетах,лабораторіях та майстернях.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

3.1. Під час перерви здобувачі освіти переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Здобувачам освіти забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.3. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.4. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

3.5. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, майстра в/н, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ  ПОЗА ЛІЦЕЄМ

4.1. Здобувачі освіти Дігтярівського професійного аграрного ліцею зобов’язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в  транспорті, громадських місцях.

4.4. Дбайливо ставитися до природи.

4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.

4.6. Здобувач освіти  повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

4.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки селищем тощо для учнів дозволяються до 22 години, а мешканцям гуртожитку до 21.00.