Торгівля людьми – це сучасне рабство, продаж, купівля, передача людей з метою експлуатації та одержання прибутку. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3до 15 років.
Від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Статистика надання допомоги постраждалим особам в Україні свідчить, що чоловіки і жінки становлять приблизно однакову кількість серед постраждалих; 10% постраждалих – діти, які є особливо вразливою та незахищеною групою. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Долучилися до цієї кампанії і мешканці гуртожитку Дігтярівського професійного аграрного ліцею. 3 грудня вихователі Валентина Демченко та Марина Вахнюк провели виховну годину «Людина – не товар», на якій ознайомили здобувачів освіти з формами та етапами торгівлі людьми. Здобувачам освіти було запропоновано мозковий штурм «Хто може стати жертвою торгівлі людьми?», де вони висловлювали свої міркування щодо даної проблеми та переглянули відеофільм « Станція призначення – життя». Виховна година закінчилася інформаційним повідомленням «Якщо ви вирішили працювати за кордоном».