33-й річниці виведення військ з Афганістану присвячується…

15 лютого в Дігтярівському професійному аграрному ліцеї класний керівник групи №9кк Світлана Черевко  провела виховний захід «Час і досі не загоїв рани…», з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану. В ході цього заходу Світлана Олексіївна разом з ведучими Аліною Русинко, Наталією Салій, Анною Свиридовою, Тетяною Паєтою познайомили учнів з жахливими сторінками радянсько-афганської війни, яка невгамовним болем залишилася у серцях багатьох наших співвітчизників. Вона тривала з 1979 по 1989 роки.

Через цю безглузду війну пройшли 500 тисяч чоловік, з них 160 000 українців. Вважається, що всього під час радянсько-афганської війни загинуло 3087 українців. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.. Такий рахунок Афгану.  Нажаль не повернулися з того афганського пекла наші земляки: Григорій Андрійович Гапон (с. Дейманівка), Михайло  Васильович Карпусь (с. Гнатівка), Юрій Васильович Смирний (селище Срібне).

В ході цього заходу учні переглянули відеофільм та відео кліпи, а також обговорили статтю Л.Сакало «Воскрес із мертвих», надруковану в газеті «Срібнянщина» від 10 лютого 2022 року, яка не залишила байдужим жодного учня. Світлу пам’ять про тих, хто загинув, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, учасники виховного заходу вшанували хвилиною мовчання.

Напевно, така вже випала доля нашим воїнам-захисникам, такий їхній хрест. Кажуть, що Бог дає нам такі випробовування, які кожен з нас може витримати. Ми щиро віримо, що наша ненька Україна вистоїть у цій нерівній, жорстокій і несправедливій боротьбі, витримає цю важку ношу. Більше ніколи не будуть убивати наших рідних, а цвинтарна тиша ніколи не буде здригатися від залпів прощального військового салюту.

Ми маємо надію, що в майбутньому на всій землі пануватиме мир і злагода, що люди забудуть навіть значення слова «війна».

В дитинстві ми не розуміємо, що життям треба дорожити і здоров’я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, […]

Сьогодні, в День української вишиванки, у читальному залі бібліотеки Дігтярівського професійного аграрного ліцею пройшов виховний захід «Вишиванка – генетичний код нації», який провела бібліотекарка Світлана Коломієць. Здобувачі освіти, що були присутні на заході, ознайомилися з історією виникнення, становлення та поширення вишивки в українській культурі. В ході заходу здобувачам освіти були представлені старовинні техніки вишивки традиційного […]

Сьогодні, 19 квітня, в рамках профорієнтаційної роботи, в Дігтярівському професійному аграрному ліцеї пройшов День відкритих дверей для випускників 9-х класів Прилуцького району . Гостями закладу освіти були близько 70 учнів-випускників, які стоять на шляху вибору майбутньої професії, батьки та педагоги. Про освітній заклад, організацію навчально-виховного процесу, престижність професійної освіти , особливостями прийому 2024 року присутніх […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x