26 квітня виповнюється 37 років з дня, коли на Чорнобильській АЕС сталася аварія, що стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
Тоді, у 1986 році, 8,5 мільйонів жителів України та сусідніх держав отримали значну дозу опромінення, а три четверті Європи було забруднено радіоактивним цезієм.
26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих у ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до наслідків аварії.
В грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Щороку в цей день проходять пам’ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.
«Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять». Так називалась виховна година, яку 26 квітня підготувала та провела вихователька гуртожитку Дігтярівського професійного аграрного ліцею Валентина Демченко разом з його мешканцями. Здобувачі освіти згадували події 1986 року, згадували тих, хто першими вступили у жорстокий, смертельний поєдинок з розбурханою атомною стихією та вшанували пам’ять про них хвилиною мовчання.