Математик Михайло Остроградський: я визнавав лише те, що міг осягнути, виміряти та зважити

Михайло Васильович Остроградський посідає в історії математики одне з найпочесніших місць. Результати багатьох його наукових досліджень увійшли в підручники. Попри те, що лише невелика частина досліджень стала надбанням сучасної европейської науки, його ім’я набуло широкого визнання далеко за межами Батьківщини. Михайло Остроградський був академіком Туринської, Римської, Американської академій і членом-кореспондентом Паризької академії наук. Також почесний доктор Київського  та почесний член Харківського університетів.

Світ знає його дослідження з теорії чисел, алгебри, теорії імовірностей та варіаційного числення. Відомий популяризатор наукових знань. Власним коштом видав твори Л. Ейлера, К. Гаусса та ін. Автор низки науково-популярних статей, підручників та навчально-методичних видань. Приятелював з Тарасом Шевченком.  У 2001 році ЮНЕСКО внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.

Михайло народився 24 вересня 1801 року в селі Пашенівка (нині Козельщинський район Полтавської області). Рід Остроградських походить від козацьких старшин. Окрім Михася в родині було ще два хлопчики (Осип й Архип) і дві дівчинки (Олена та Марія). Майбутній вчений змалечку вирізнявся з-поміж інших дітей, постійно ходив і вимірював різні предмети, намагався дізнатися глибину криниці. У нього завжди в кишені була мотузка з прив’язаним камінцем – це і була його лінійка.

22 вересня на засіданні математичного гуртка керівник Н. Хропост розповіла учням про життєвий і науковий шлях видатного математика М.В.Остроградського. Члени гуртка Анастасія Лисенко, Іван Іпатов, Владислав Коноваленко під час   засідання створили «Дуб Остроградського».

Новий навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна гордо чинить супротив одній з найпотужніших армій світу. Сьогодні він розпочався і в Дігтярвському професійному аграрному ліцеї. З початком 2023-2024 навчального року здобувачів освіти, педагогів, батьків щиро привітав директор закладу освіти Михайло Хітренко та заступниця директора з навчально-виховної роботи Галина Власенко. «Перемагає той, хто […]

В рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”, за сприяння ГО “Cult Food”, з 19 по 23 серпня 2024 року на базі Бориспільського професійного ліцею відбулися всеукраїнські практичні тренінги для підвищення кваліфікації майстер-тренерів з організації шкільного харчування. Учасницею цього проєкту стала майстриня виробничого навчання Дігтярівського професійного аграрного ліцею Оксана Курченко. Майстри з різних […]

Незважаючи на спекотне цьогорічне літо, картопля на учбовому господарстві Дігтярівського професійного аграрного ліцею вродила щедро. Протягом наступного навчального року здобувачі освіти будуть забезпечені якісною та екологічно чистою продукцією власного виробництва.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x