Людяність, милосердя, добро. Такі знайомі нам ці слова. Все частіше ми говоримо про них, а чи кожна душа відкрита для добра?
Нині великий вплив на формування моральних якостей підлітків має преса і телебачення. Багато фільмів пропагують жорстокість, насильство, злобу, ненависть.
Де ж поділись ті риси, які з давніх-давен жили в характері нашого народу: чуйність і справедливість, уміння розділити чужий біль, допомогти знедоленому, нещасному, поділитись шматком хліба, захистити старість і немічність, розрадити самотніх.
Але що потрібно зробити для того, щоб ці згадані слова, добрі звички і традиції збереглися навіки?
Саме про добро, чуйність, справедливість 23 квітня ішла мова на показовій виховній годині «Нехай лунає істина стара – людина починається з добра», яку разом із здобувачами освіти підготувала та провела вихователька гуртожитку Дігтярівського професійного аграрного ліцею Марина Вахнюк. Учасники заходу читали вірші, розповідали легенди про чуйність і доброту, переглядали відеоролики. У виконанні Лілії Бих та Каріни Жигунової прозвучали сучасні українські пісні про добро.
Отже, що потрібно зробити для того, щоб згадані добрі звички, про які здобувачі освіти говорили на виховному заході, оте всенародне милосердя, що властиве нашому народові, зберегти навіки?
Напевне, треба менше говорити про добро, а просто його робити, проявляти милосердя до тих, хто потребує підтримки і вчити цього нашу молодь.
Життя таке коротке! Поспішайте робити добро!